SZTUKA TERAZ

ZA NAMI DRUGA EDYCJA PROJEKTU SZTUKA TERAZ!

DRUGA EDYCJA PROJEKTU
SZTUKA TERAZ
czerwiec 2017 – maj 2018

Głównym celem tej edycji było przybliżenie Polakom rynku sztuki, zaproszenie ich do obcowania z nią. Chcieliśmy tym samym wpłynąć na zmianę myślenia społeczeństwa o sztuce, wskazać, że warto inwestować w nią oraz próbować oddziaływać na sposób postrzegania twórców. Pragnęliśmy również zaangażować Polaków w działania społeczne – wsparcia działań SZLACHETNEJ PACZKI.

Partnerem strategicznym drugiej edycji projektu była Fundacja Lotto, zaś współorganizatorem wystawy Muzeum Narodowe w Krakowie, które udostępniło pod wystawę oraz charytatywną aukcję gmach główny. W ramach projektu zorganizowano również wystawę w Kamienicy Szołayskich. Dzięki temu, że na obie wystawy wstęp był wolny, obcowanie ze sztuką współczesną mogło być ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych odbiorów.
Partnerem technologicznym projektu była firma Allegro.

Muzeum Narodowe w Krakowie Główna wystawa projektu odbyła się w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie

SZTUKA TERAZ 2017/2018 W LICZBACH

 • 7 EKSPERTÓW
  ze świata sztuki i dizajnu wspierało projekt swoją wiedzą i doświadczeniem
 • 28 KURATORÓW
  zaangażowało się w pozyskiwanie artystów oraz ich prac
 • 600 ARTYSTÓW
  zgłosiło swoje prace do projektu
 • 210 DZIEŁ
  zaprezentowano na wystawie w Muzeum Narodowym w Krakowie
 • 140 PRAC ARTYSTÓW
  zostało wylicytowanych podczas aukcji stacjonarnej i na Allegro Charytatywni
Adam Bakalarz, AWP02
Najwyżej wylicytowana praca w roku 2017
Adam Bakalarz, AWP02

Artyści
o korzyściach
z udziału
w Sztuce
Teraz 2017/18

„Udział w dużej wystawie,
poznanie ciekawych ludzi,
pomoc innym.”
„Podzieliłam się sobą z innymi.”
„Wizyta w Krakowie… Przyjemny wieczór…
Wiara w to, że komuś jeszcze się chce,
spotkanie z innymi artystami, warsztaty.”
„Promocja twórczości,
budowanie marki i PR,
wystawa w bio, fajne szkolenie,
poznanie ciekawych osób z branży.”
„Przygoda… Możliwość poznania prac
innych wartościowych ludzi…
Dzielenie się tym co w nas najcenniejsze.”
„Moją sztuką mogłem komuś pomóc.”

Dzieła zakwalifikowane
do SZTUKI TERAZ 2017/18

Rada artystyczna
SZTUKI TERAZ 2017/18

Andrzej Szczerski
ANDRZEJ SZCZERSKI
Beata Bochińska
BEATA BOCHIŃSKA
Ewa Łączyńska-Widz
EWA ŁĄCZYŃSKA-WIDZ
Jacek Kołodziejski
JACEK KOŁODZIEJSKI
Łukasz Radwan
ŁUKASZ RADWAN
Maja Ganszyniec
MAJA GANSZYNIEC

Kuratorzy
SZTUKI TERAZ 2017/18

Renata Kluza
RENATA KLUZA
Renata Kluza marchand, dyrektor artystyczny w Galerii Gruning. W projekcie SZTUKA TERAZ odnajduję uniwersalne wartości, które budują harmonijną rzeczywistość wokół nas na co dzień. Prawda, jaką opowiadają nam młodzi artyści o sobie oraz otaczającym nas świecie, za pomocą obrazów, może poruszyć i wywołać dobro, które dotrze do najbardziej tego potrzebujących. Z kolei piękno całego przedsięwzięcia polega na współdziałaniu wszystkich zaangażowanych, dawaniu z siebie jak najwięcej.
Olga Kasztelewicz
OLGA KASZTELEWICZ
Olga Kasztelewicz historyk sztuki z pasji i wykształcenia. Na co dzień zajmuję się promocją wydarzeń kulturalnych, w tym organizacją wystaw. Interesuję się malarstwem ludowym oraz twórcami z nurtu art brut. W wolnych chwilach poświęca się drugiej pasji – językom. Uczestniczę w projekcie SZTUKA TERAZ ponieważ jest to droga do otworzenia się na piękno sztuki. o jak powiedział jeden z najsłynniejszych współczesnych kolekcjonerów sztuki – Charles Saatchi – Tylko sztuka ma znaczenie i tylko sztuka ocaleje.
Joanna Durkalec
JOANNA DURKALEC
Joanna Durkalec absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – Zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej. Koordynator projektów w Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek, kuratorka wystaw. W sferze jej zainteresowań mieści się szwajcarskie projektowanie graficzne, architektura modernistyczna oraz polska sztuka współczesna. W projekt SZTUKA TERAZ zaangażowałam się, ponieważ chcę zdobywać nowe doświadczenia kuratorskie. Bardzo zależy mi na współpracy z wieloma instytucjami i poznawaniu nowych artystów. Uważam też, że jest to genialna sposobność na połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Katarzyna Wieczorek
KATARZYNA WIECZOREK
Katarzyna Wieczorek Od zeszłego roku śledziłam projekt z zainteresowaniem i byłam pod wrażeniem całego przedsięwzięcia. Natomiast to, co ostatecznie przekonało mnie do przyłączenia się do SZTUKI TERAZ to idea całego projektu, a konkretnie jej trzy główne założenia. Po pierwsze promocja twórczości młodych twórców – dzięki mojej pracy z debiutującymi artystami, wiem jak istotny jest to czynnik. Po drugie propagowanie kolekcjonerstwa – od zawsze zainteresowana byłam tym tematem, swoją prac magisterską poświęciłam zagadnieniu kolekcjonowania fotografii. Po trzecie aukcja charytatywna – czyli to, co odróżnia to przedsięwzięcie od setek innych bo niesie za sobą dodatkową wartość, czyli pomoc potrzebującym.
Sylwia Gorak
SYLWIA GORAK
Sylwia Gorak ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. W 1998 szkoliła glos w “Laboratorium Głosu” w Autorskiej Szkole Wokalnej prof. Olgi Szwajgier w Krakowie. To artystka wszechstronna, która może poszczycić się 4-ro oktawową skalą głosu. W projekt SZTUKA TERAZ zaangażowałam się ponieważ jest to interesująca próba wprowadzenia w przestrzeń Muzeum Narodowego w Krakowie artystów którzy są bardzo zdolni lecz dotychczas słabo reprezentowani w szacownych instytucjach takich jak muzeum. Mają na koncie po kilkadziesiąt wystaw zagranicznych, znane stypendia, reprezentują sztukę na światowym poziomie a kto ich pokaże w muzeach i galeriach narodowych? – musi być kurator. Takim więc zostałam. Przy okazji można bardzo pomoc potrzebującym.
Maja Szwedzińska
MAJA SZWEDZIŃSKA
Maja Szwedzińska jej całe życie związane jest z kulturą i sztuką, począwszy od kierunku obranych studiów, jak i pracy zawodowej. Od ponad 10 lat zawodowo związana jestem z Pałacem Kultury Zagłębia, gdzie przez dłuższy czas zajmuje się organizacją wystaw. Sztuka pasjonuje ją i nadal potrafi zaskakiwać i zachwycać. Sztuka znajduje się dalej w mojej orbicie zainteresowań i brakuje mi obcowania z artystami i organizacji wystaw, stąd też mój udział w projekcie SZTUKA TERAZ. Na pytanie czy sztuka jest nam potrzebna, nie można odpowiedzieć inaczej jak twierdząco. To ona sprawia, że jesteśmy ludźmi, to zdolność do kreacji odróżnia nas od zwierząt. To ona daje nam wytchnienie i zmusza nas do refleksji nad istotą człowieczeństwa. To sztuka nas dookreśla.
Karolina Zarębska
KAROLINA ZARĘBSKA
Karolina Zarębska ukończyła studia licencjackie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od 2014r. kontynuowała naukę na studiach magisterskich kierunkując się w stronę sztuki współczesnej i designu. Zainteresowania badawcze doprowadziły do powstania pracy magisterskiej z pogranicza sztuki współczesnej i designu współczesnego. SZTUKA TERAZ to dla mnie dokonały sposób na przybliżenie społeczeństwu aktualnych tendencji artystycznych, a jednocześnie świetna metoda pobudzenia wrażliwości estetycznej. Równie ważna jest dla mnie możliwość pomocy dla osób najbardziej potrzebujących, którą przy projekcie SZTUKA TERAZ mam szansę wraz ze Szlachetną Paczką realizować.
Tomasz Pasiek
TOMASZ PASIEK
Tomasz Pasiek Tomasz Pasiek pochodzi ze Świecia nad Wisłą, w którym mieszka i pracuje jako koordynator projektów w Towarzystwie Miłośników Ziemi Świeckiej i miejscowym muzeum. To ciekawa praca, dająca dużo wolności w zakresie kreowania własnych inicjatyw. Jedną z nich jest kuratorski projekt Świecka Sztuka, który stworzył aby pomóc w promocji młodym artystom z regionu. Zaangażowałem się w projekt SZTUKA TERAZ, bo jest to inicjatywa, która jednocześnie pomaga zebrać środki na szczytny cel oraz wspiera młodych artystów w pokazaniu swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców. Ponadto myślę, że projekt odegra ważną rolę w upowszechnianiu mody na nabywanie przez Polaków oryginalnych dzieł sztuki i inwestowania w sztukę w szerszym spektrum.
Piotr Komajda
PIOTR KOMAJDA
Piotr Komajda jest absolwentem Akademii Fotografii w Krakowie(2010) oraz Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska(2015). Od 2011 roku współprowadzi Galerię Fotografii „Ratusz” w Zamościu. Zaangażowałem się w projekt SZTUKA TERAZ ponieważ cenię sobie tego typu inicjatywy. Ponadto udział w projekcie jest dla mnie możliwością rozwoju i zweryfikowania swoich doświadczeń zdobytych podczas prowadzenia galerii.
Ewa Frejus-Staniek
EWA FREJUS-STANIEK
Ewa Frejus-Staniek ukończyła historię sztuki na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w polskiej sztuce współczesnej, jej zainteresowania badawcze skupiają się przede wszystkim na związkach muzyki i subkultur ze sztukami wizualnymi. Producentka i koordynatorka wydarzeń kulturalnych i plenerów artystycznych, organizatorka wystaw, kuratorka warsztatów i projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, autorka tekstów o sztuce. Zupełnie przypadkowo trafiłam na ogłoszenie dotyczące projektu SZTUKA TERAZ, z pewnością ominęłabym je i dalej przeglądałabym pozostałe oferty, gdyby nie to że było ono skierowane do (początkujących) kuratorów wystaw. Niestety w naszym kraju działa bardzo wąskie grono zajmujące się tą dziedziną, do którego ciężko jest dotrzeć osobom spoza mocno okrojonego „artworldu”. Brakuje ciekawych propozycji dla młodych kuratorów, a przecież każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku dlatego uznałam, że szansa jaką daje projekt SZTUKA TERAZ może się długo nie powtórzyć.
Marta Baron
MARTA BARON
Marta Baron studentka kierunku malarstwo na Wydziale Sztuki UP w Krakowie. Studiowała filozofię na UJ w Krakowie. Koordynatorka działań eksperymentalnej galerii studenckiej 43/20. Zajmuje się performensem i animacją kultury.
Nela Szadkowska
NELA SZADKOWSKA
Nela Szadkowska absolwentka Zarządzania Instytucjami Artystycznymi na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie studentka ostatniego roku Zarządzania Kulturą i Mediami na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie w sektorze kultury zdobywała między innymi w Fundacji Interference organizującej Festiwal Sztuk Wizualnych ‚Interference’, Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, czy galerii SIA w Skopje pomagając przy pracach organizacyjnych związanych z udziałem galerii w biennale sztuki współczesnej Viennacontemporary. Projekt SZTUKA TERAZ to dla mnie idealna szansa na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Mogę nawiązywać cenne dla mnie kontakty z ludźmi z branży, poszerzać wiedzę z zakresu polskiej sztuki współczesnej oraz szkolić umiejętności organizacyjne. Jednocześnie mam świadomość, że moje wysiłki wspierają przede wszystkim cenną akcję jaką jest Szlachetna Paczka. I z tego jestem najbardziej dumna.
Hanna Kantor
HANNA KANTOR
Hanna Kantor absolwentka fotografii na Uniwersytecie Warszawskim, świeżo po wykonaniu dyplomu o projektantach-imigrantach pt.: Unifikacja, czyli moda na globalizm, globalizm w modzie. Fotografka mody zakochana w architektonicznej geometrii modernistycznych budynków, często próbująca łączyć te dwa aspekty w swoich pracach. Wciąż kontynuuje naukę fotografii na UW, a w wolnych chwilach próbuje oddać się sztuce. Zaangażowałam się w projekt SZTUKA TERAZ, ponieważ sztuki wizualne to moja pasja. Studiuję fotografię i z tą dziedziną wiążę moją przyszłość. Ponadto bardzo lubię wyszukiwać, promować i wspierać młodych artystów.
Milena Soporowska
MILENA SOPOROWSKA
Milena Soporowska studiowała historię sztuki w Kolegium Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych UW. Absolwentka Akademii Fotografii (Warszawa) oraz Związku Polskich Artystów Fotografików (Warszawa). Aktualnie studiuje muzealnictwo na Uniwersytecie Warszawskim. Sztuką interesuje się zarówno jako teoretyk, jak i praktyk. Jako kuratorka współpracowała z galerią lokal_30, galerią Starter, galerią LAW oraz przy projekcie kuratorskim „Światoobraz” pod patronatem Andy Rottenberg. Laureatka sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. W projekt zaangażowałam się ponieważ jest to szansa na wzbogacenie mojego doświadczenia z zakresu koordynacji szeroko rozumianych projektów kulturalno-artystycznych oraz na zrobienie po prostu czegoś dobrego dla innych.
Katarzyna Pado
KATARZYNA PADO
Katarzyna Pado jest studentką wzornictwa przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Jej pasją jest szeroko pojęta sztuka i design. W sztuce ceni sobie spokój i harmonię, w designie – prostotę i funkcjonalność. W wolnych chwilach lubi fotografować; szczególne krajobrazy podczas weekendowych wypadów. W tym roku po raz drugi jest kuratorem w projekcie SZTUKA TERAZ Szlachetnej Paczki i Muzeum Narodowego w Krakowie. Zaangażowałam się w projekt Sztuka TERAZ, ponieważ uważam go za wartościowy sposób niesienia pomocy innym. Poprzez promowanie wartości sztuki, pozyskiwane są pieniądze na mądrą pomoc potrzebującym. W tym projekcie wszyscy są wygrani: artyści, kuratorzy, osoby inwestujące w sztukę oraz osoby potrzebujące.
Zuzanna Sala
ZUZANNA SALA
Zuzanna Sala urodziła się na Dolnym Śląsku i wychowywała w niewielkiej miejscowości o nazwie Bierutów. Zajmuje się głównie najnowszą literaturą, jednak bliskie jej są idea intermedialności i studia wizualne. Dlatego też zaangażowała się w projekt. Zależy mi, aby rozwijać swoje kompetencje w tej dziedzinie oraz przyczynić do stwarzania możliwości zaistnienia młodych artystów i do aktywnej pomocy. Obecnie studiuję i pracuję w Krakowie.
Wojciech Skibicki
WOJCIECH SKIBICKI
Wojciech Skibicki absolwent Historii Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim, student Mediacji Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Związany z Muzeum Współczesnym Wrocław. Interesuje się sztuką współczesną, a w szczególności fotografią dokumentalną. Teoretyk i twórca. Myślę, że sztuka uwrażliwia nas na drugiego człowieka. Patrzenie w obraz wymaga kontemplacji i daje przestrzeń do spotkania. Później pozostaje „tylko” działać.
Olga Godek
OLGA GODEK
Olga Godek studentka Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego na PK Sztuka od zawsze stanowiła integralną część mnie, a wizja połączenia jej z ideą mądrego pomagania sprawiła, że postanowiłam zaangażować się w SZTUKĘ TERAZ. Oprócz aspektu charytatywnego, wiem jak ciężko zaistnieć na rynku sztuki, dlatego mam nadzieję pomóc w promowaniu młodych polskich twórców.
Adrianna Gajdziszewska
ADRIANNA GAJDZISZEWSKA
Adrianna Gajdziszewska historyczka sztuki, edukatorka artystyczna, artystka. W swoich działaniach łączy muzykę z plastyką, szukając rozwiązań synestezyjnych. Animatorka oraz organizatorka wydarzeń kulturalnych. Redaktorka magazynu o młodej sztuce „Wczasy”. W życiu kieruje się sercem i pasją do sztuki. Sztuka zawsze będzie swoistym azylem dla wnętrza człowieka, elementem budującym i kształtującym naszą osobowość, niezwykłą wartością i wyjątkowym doświadczeniem estetycznym.
Marta Ciereszko
MARTA CIERESZKO
Marta Ciereszko historyk sztuki, Koordynator Regionalny w Akademii Przyszłości. Jako wolontariusz Stowarzyszenia WIOSNA, widzi jak duży i realny wpływ ma działalność Szlachetnej Paczki. SZTUKA TERAZ to projekt, w którym dzieląc się swoją pasją, wiedzą i umiejętności mogę wesprzeć działalność Paczki oraz promować twórczość współczesnych artystów. Sztuka to dla mnie źródło doświadczenia estetycznego i emocjonalnego. Czuję, że dzięki niej, jak i udzielaniu pomocy, rozwijamy swoje człowieczeństwo.
Weronika Kalińska
WERONIKA KALIŃSKA
Weronika Kalińska absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zainteresowana głównie fotografią współczesną, której poświęciła również swoją pracę magisterską. Pracuje w Galerii Pauza oraz przy Miesiącu Fotografii w Krakowie. W wolnych chwilach uwielbia chodzić do kina, jeździć na rowerze i dobrze zjeść. Czy sztuka jest nam dzisiaj potrzebna? Oczywiście. Gdyby nie sztuka nasze pojęcie wartości estetycznej sprowadzone byłoby do minimum, w związku z czym żylibyśmy w świecie brzydkim i smutnym. A chyba nie chcemy żyć w świecie brzydkim i smutnym?
Agnieszka Matuszczak
AGNIESZKA MATUSZCZAK
Agnieszka Matuszczak urodzona w Gdańsku. Skończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie Gdańskim oraz Zarządzanie Kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zawodowo związana ze sztuką. W latach 2014-2015 pracowała w Instytucie Sztuki Wyspa m.in. jako producent wystaw w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki ALTERNATIVA. Obecnie realizuje się jako freelancer, tworząc własne projekty edukacyjne. Szczególnie jest mi bliski społeczny wymiar sztuki i kultury, obecnej w naszej codzienności, a nie jedynie na muzealnych ścianach. Zaangażowanie w ten projekt umożliwił mi rozwijanie w praktyce zainteresowań związanych z promocją sztuki, jako narzędzia wpływającego na nasze zdolności poznawcze, jednocześnie wnosząc dodatkową wartość, jaką jest świadoma pomoc konkretnym ludziom.
Katarzyna Kowalska
KATARZYNA KOWALSKA
Katarzyna Kowalska studia z historii sztuki na UJ w Krakowie (2009–2014) pozwoliły jej na realizację wystaw („Kukułcze Jajo” w tarnowskim BWA, wystawa fotografii Zbigniewa Łagockiego „Pozdrowienia z Muszyny!” w ŁDK) .W latach 2012–2015 redaktor O.pl. W latach 2015 – 2016 promowała wydarzenia w instytucjach kultury (Warsztaty Kultury, Business & Culture i Mood Production). W latach 2016–2017 organizatorka aukcji sztuki w White Space Auction. Obecnie współpracuje z ZZAP w Warszawie. Współtworzenie projektu SZTUKA TERAZ jest dla mnie niebywałą okazją pomnażania dobra – z jednej strony możliwością promocji artystów i dawanie im szansy na zaistnienie dzięki współpracy z MNK, a z drugiej strony pomaganiem najbardziej potrzebującym w ramach akcji Szlachetna Paczka. Sztuka jest nam potrzebna we właściwym pojmowaniu piękna otaczającego nas świata.
Joanna Nasiłowska
JOANNA NASIŁOWSKA
Joanna Nasiłowska ztuki na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zarówno na studiach licencjackich jak i magisterskich brała udział w rocznych wymianach studenckich na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach, gdzie oprócz zajęć związanych ze swoim kierunkiem chodziła również na malarstwo na wydziale Sztuk Pięknych. Była kuratorką w pierwszej edycji SZTUKI TERAZ w promocji Polskiej Sztuki. Liczę, że tegoroczna zmieniona formuła projektu sprawi, że będzie na jeszcze wyższym poziomie niż w zeszłym roku.
Agnieszka Dwernicka
AGNIESZKA DWERNICKA
Agnieszka Dwernicka dyrektorka festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie oraz prezeska Fundacji Sztuk Wizualnych. Absolwentka podyplomowego Studium Menedżerów Kultury na SGH, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi na kierunku fotografia oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku filologia germańska. Doktor nauk humanistycznych. Doświadczenie w pracy z artystami zdobyła m.in. prowadząc Galerię ZPAF i S-ka w Krakowie (2009-2011), koordynując wystawy Miesiąca Fotografii w Krakowie oraz jako kuratorka i producentka rezydencji artystycznych w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN (2016-2017). SZTUKA TERAZ to projekt dla nas wszystkich – to szansa na pokazanie i promowanie wartościowych artystów oraz spojrzenia na świat z ich perspektywy. To równocześnie bardzo dobra okazja do wsparcia SZLACHETNEJ PACZKI – inicjatywy, która ponad wszystko uczy nas świadomości i wagi pomagania.
Karolina Drygała
KAROLINA DRYGAŁA
Karolina Drygała mieszka w Olkuszu. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego im. Józefa Kluzy w Krakowie. Finalistka XXXIX Olimpiady Artystycznej. Obecnie studentka trzeciego roku Edukacji Artystycznej i drugiego roku Malarstwa na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczesticzka wielu projektów edukacyjnych i artystycznych, a także aktywna artystka. Sztuka jest nam teraz bardzo potrzebna, ponieważ potrafi oderwać nas od codziennej gonitwy wypełnionej obowiązkami i wiecznie naglącymi sprawami. Myślę, że gdzieś w sztuce ukryta jest prawda o tym, kim naprawdę jesteśmy.
Maja Kolarz
MAJA KOLARZ
Maja Kolarz studentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od kilku lat zaangażowana w projekty kulturalne, szczególnie te promujące sztuki wizualne. Związana z polskim rynkiem sztuki poprzez pracę w różnych galeriach oraz fundacjach działających na rzecz sztuki współczesnej. Żyjemy obecnie w erze obrazkowej, co paradoksalnie może deprecjonować znaczenie sztuki. Słowo grafika nie kojarzy się już z dziełem sztuki, a z projektem komputerowym. Dlatego dziś tak bardzo istotna jest edukacja na temat sztuki. Zamiast kupować łatwo dostępne, masowe produkty powinniśmy skupić się na docenieniu indywidualności jakimi są artyści i ich twórczość.
Sztuka Teraz - Kontakt Tomasz Miśtak, Cząstki identyczne

KONTAKT

sztukateraz@wiosna.org.pl

Stowarzyszenie WIOSNA
ul. Berka Joselewicza 21
31-031 Kraków